Současný městský dům

Zadání: Rodinný dům v městské zástavbě

Předmětem soutěže je zpracování soutěžního návrhu rodinného domu v městské zástavbě pro 4 člennou rodinu. Účelem je nalézt architektonické řešení současných požadavků, které by odráželo národní specifika historické a moderní rezidenční architektury.

Ocenění: 1. místo
Kde: ul. Nádražní, Ostrava

smd_vizualizace7

Kdy: 2015

Většina dnešních měst nabízí volné prostory ve svých centrech. Ty je třeba efektivně využívat. Příkladem může být proluka v centru Ostravy – pár minut od hlavního náměstí, řeky, parku, radnice, kostela, …

smd_vizualizace2

Na parcele stojí na pohled klasický městský dům – obchodní jednotka v parteru, členění na tři trakty. Tím však klasická koncepce končí. Orientace traktů není podélně s ulicí, ale kolmo na ni. Na pravé straně je hygienické zázemí, uprostřed je schodiště a vlevo obytné místnosti. První patro navazuje na archetyp „piana nobile“ a rozkládá se zde velký reprezentační prostor. Ten prostupuje do všech podlaží domu. Pokoje jednotlivých členů rodiny jsou pak umístěny na jakýchsi balkónech nad ním. Vše je možné částečně oddělovat posuvnými závěsy. Rodina tak nežije odděleně, ale navzájem o sobě ví. Naplňuje ideu žití vedle sebe v doslovném prostorovém přepisu. Přestože je dům v jádrovém centru města, nabízí i kvalitní exteriérové prostory – za domem je dvorek oddělující garáž, na střeše je terasa.

smd_vizualizace1

smd_poster

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s