dům_O

Zadání: stavby s vůní dřeva

Návrhy moderních dřevostaveb – Obytné a občanské stavby, které jsou z podstatné části tvořeny nosnou konstrukcí ze dřeva nebo z materiálů na bázi dřeva. (např. rodinné domy, dvojdomky, řadové nebo bytové domy, školky, školy, nemocnice, kancelářské budovy apod.)

Pozemek v intravilánu města, domy různé kvality všude kolem. Chcete si postavit dům s klasickou sedlovou střechou, který vám umožní kontakt se zahradou, ale zároveň si chcete chránit své soukromí? Jak na to?

Kdy: 2015

dumO_vizualizace2

Na pozemek je umístěna hmota klasického tvaru se sedlovou střechou. Aby byly vytvořeny prostory s různou mírou intimity, zahrada polosoukromá a plně soukromá, je původní hmota stočena do kruhu. Vzniká tak vnitřní átrium, které je plně soukromé a je chráněno před zraky všech okolo. Okolní zahrada je pak přístupná přes průchod a obyvatelé domu ji mohou využívat taktéž.

dumO_01

Všechny místnosti jsou orientovány do vnitřního átria a jsou tímto směrem bohatě proskleny. Tento prostor tak funguje zároveň jako jakési komunikační jádro, skrz které je možné pohledově komunikovat s členy rodiny v jiných částech domu.

dumO_vizualizace3

V technologickém řešení bylo akcentováno co nejširší použití dřeva. Základní nosnou konstrukci tvoří rámový skelet z lepených profilů obalený sendvičovou fasádou. Ta je na vnější straně chráněná alpským šindelem z modřínového dřeva, který je nesen systémem latí a kontralatí. Tepelná izolace z minerální vlny je z vnějšku obalena MDF deskami, které jsou chráněny proti vlhkosti a jsou difuzně otevřené. Z vnitřní strany je parozábrana a vnitřní finální vrstva je z ohýbaných desek z vodovzdorné překližky – ta je opatřena bezbarvým lakem. Vnější alpský šindel je mořen do černé barvy. Obdobná technologie je použita i pro konstrukci střechy.

dumO_14

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s