chata_M

Zadání: chata_M

„Chci jednoduchou dřevěnou chatu. Má v ní být obytný prostor přes dvě patra s krbem. Ložnice pro nás a asi další dvě pro hosty. No a možná si někdy koupím nějakou hračku, tak abych ji měl kam schovat. Jezdit tam budu autem.“

chataM_10b

Kdy: 2014

Takové bylo zadání investora. Jaká je odpověď?

chataM_vizualizace1

Jednoduchý objem, archetyp domu, ze kterého vystupuje pouze zeď komínu, která je ústředním bodem uvnitř. Objem je obalen do dřevěné fasády. Překryta jsou částečně i některá okna, aby bylo celkové vyznění čistější a jasnější. A navíc nepotřebujeme zábradlí. Základní hmota je doplněna o krytou terasu na jedné straně a kryté stání na druhé straně. Místo na „hračku“ je umístěno v přístavku. Ten tak může vzniknout později a může mít libovolnou velikost podle potřeby a možností.

chataM_12

Vnitřní prostor je navržen s ohledem na chalupářský život. Snahou bylo vše minimalizovat. V přízemí je ložnice majitelů a hygienické zázemí. Ráno můžete z postele vylézt rovnou na zahradu. Ústředním místem je obytný prostor. Je navržen přes dvě podlaží a jeho středobodem je zeď ukrývající krb a místo „na peci“. V rohu je malý kuchyňský kout. Vedou odsud schody do patra. Zde jsou pouze dvě ložnice, nic víc. Prostory jsou otevřeny do krovu.

chataM_vizualizace2

Bude to nové místo víkendového odpočinku a prázdninové relaxace? Snad.

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s