Alternativní scéna Městského divadla Kladno

Zadání: Městské zásahy Kladno

Každé město má svá bolavá místa – nevhodně vyřešenou křižovatku, nedostatečnou kapacitu parkovacích stání na sídlištích, zanedbaný park, zchátralou památku, nebezpečnou lokalitu, nevyužívaný průmyslový areál, atd. Kladno jich má víc než jiná města…

Umíte si představit, že by právě na Kladně sami architekti a jiní zájemci navrhli, jak tato bolavá místa ve městě zahojit? Nikoli utopicky, ale střídmě, s důrazem na reálnou proveditelnost, třeba i s trochou humoru a nadsázky.

A dokážete si představit, že to ti architekti udělají bez nároku na honorář, tedy bezplatně, v jejich volném čase pro město, ve kterém žijí jako my všichni ostatní, a tato bolavá místa je trápí stejně jako nás? Své návrhy tak vlastně poskytnou svým spoluobyvatelům s nadějí, že těm místům mohou takto pomoci.

A věříte, že by rádi takové návrhy představili veřejnosti na výstavě, kam by měl každý z nás volný vstup a možnost se k návrhům vyjádřit? Ať je vidí co možná nejvíce obyvatel. Třeba se mezi nimi najde budoucí investor, který dá zchátralou památku do pořádku nebo radní, který se zaslouží o řádný úklid parku a navýšení kapacit parkovišť.

Kde: Dvořákovy sady

V roce 2013 jsou Dvořákovy sady popsány cedulí s následujícím textem.

Park komplexně zrekonstruovaný v letech 2001 – 2002 obklopuje budovu městského divadla a jeho název vystihuje vztah Antonína Dvořáka ke Kladnu. Došlo k předláždění chodníků, obnově prostoru před divadlem, vzniklo odpočinkové místo s dvěma vodními nádržemi a bylo instalováno nové osvětlení. Přeměnou prošlo keřové patro, byly dosázeny soiterní stromy a stromy lemující cestu k průčelí divadla. Historickými prvky jsou pomníky Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka. “

mzk_original

Kdy: 2013

Díky akci Městské zásahy Kladno přibyla v Dvořákových sadech nová Alternativní scéna Městského divadla Kladno. Velké a malé pódium slouží umělcům všech žánrů vyznání. Může je využívat jak divadlo samotné, tak kdokoliv z veřejnosti. Diváci nebo posluchači najdou pohodlí na stávající travnaté ploše.

mzk_vizualizace1

„Alternativní scéna Městského divadla Kladno ožívá. Zaplňují ji umělci profesionální i amatérští. Od rána do večera se každý může ukázat publiku a podrobit talent té nejtvrdší kritice.“

Nad velkým pódiem jsou vztyčeny tři stožáry, na které je možno zavěsit zastínění pódia. V případě použití pódia jako stupňů vítězů během vyhlašování výsledků je možné na stožáry vytáhnout vlajky. Stejně mohou posloužit během státního svátku, v květnu se nabídne výborné místo pro „májku“. Užití je různorodé.

mzk_vizualizace5_crop

„Svět se zbláznil, vše je ztraceno. Jediný, kdo jej může zachránit, je Jarda Jágr. Deus ex machina…“

Vše slouží obyvatelům Kladna a obohacuje Městské divadlo Kladno a Dvořákovy sady.

mzk_poster

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s