byt_R

Zadání: Interiér bytu v Radlicích

61 m² +4 m² balkón

Kde: Bytový dům s vinařstvím

Návrh Bytového domu s vinařstvím, který se nachází na úpatí Pavího vrchu v pražských Radlicích, si můžete prohlédnout zde.

radlice_vizualizace2

Kdy: 2011-2012, 2013

Jedná se o byt v navrhovaném Bytovém domě s vinařstvím. Dispozice je striktně rozdělena na denní a noční zónu. Ty jsou naprosto samostatné, každá je vybavena vlastním sociálním zařízením. Veškerý nábytek, u kterého je to možné, je instalován jako vestavěný a atmosféra není ničím narušena. Pokoje působí kompaktním a prostornějším dojmem.

bytr_půdorys

Obytný prostor je rozdělen přibližně na dvě poloviny. Zadní část, dále od vstupních dveří z chodby, slouží kuchyni a jídelně. Kuchyňská linka je vestavěna do zdi, splývá s ní i barevně a sahá od podlahy až ke stropu. Uprostřed šířky pokoje je kulatý jídelní stůl. Místnost je pomyslně rozdělena velkou pohovkou. Přední část, blíže ke vstupním dveřím z chodby, slouží obytné funkci. Nabízí se zde široká škála možností sezení – již zmíněná pohovka, samostatné křeslo a tři kruhové sedáky, které mohou sloužit i jako „stolky“ k odložení drobností. Na čelní stěně je prostorná knihovna a televize.

bytr_vizualizace1

Ložnice je od denní zóny oddělena šatnou, ze které se vchází do koupelny. Ta je vybavena sprchou i vanou, komfortní možnost volby je zajištěna. Veškeré úložné prostory jsou v šatně a v další vestavné skříni v chodbě, takže v ložnici samotné nemusí být žádné skříně. Je zde pouze postel, noční stolky a křeslo.

bytr_vizualizace2

Dům je z jedné strany lemován poměrně rušnou silnicí, ta je však situována směrem na jih a nabízí se zde docela zajímavý výhled. Na druhé straně je svah porostlý zelení, kde by se v budoucnu mohla pěstovat vinná réva.

bytr_vizualizace3

Všechna okna jsou umístěna v líci zdi. Jižní okna jsou rozšířena směrem dovnitř a vzniká tak „obytný parapet“, na kterém je v létě možné užívat si výhledu a v zimě se vyhřívat na sluníčku. Směrem ke svahu je navržen velkorysý balkón se vstupem z ložnice.

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s