Leeway Office

Zadání: Innovation Challenge – Innovative Workplaces

We spend roughly 40 hours a week at the workplace (and, who are we kidding, often far more). That’s about 25% of our weeks spent in the office – 25% of each year spent in the office – and, assuming you live about 80 years, a little less than a third of our working lives spent at work.

We at ArchDaily recognize that design can not only improve the quality of life in the work place (in essence, one’s home away from home), but it can also do so much more. Design can make creative collisions commonplace, give workers the space they need to combine their creative energies, can increase production, and make innovation (and maybe even fun) a part of our daily lives.

Students from around the world are invited to design an innovative workplace within a given generic floor plan of office space. This constraint will force students to work within a more realistic framework.

Více na: http: archdaily.com

Kdy: 2013

„leeway = volnost, svoboda (jednání), (manévrovací) prostor, rezerva“

Člověk je tvor různý. Každý z nás se chová jinak, vyhovuje nám něco jiného a pracujeme jinak. Co víc, dokonce se naše preference mění v průběhu let, ročních období a někdy i hodin.

Tato charakteristika člověka vede k jasnému závěru: „Univerzální ideál neexistuje.“ a stává se východiskem pro koncept Innovation Challange – pracovního místa budoucnosti.

Dnes běžné řady neosobních stolů jsou nahrazeny zónami se specifickou atmosférou. Už nepotřebujete stolní počítač a horu zbytečných dokumentů. Stačí vám notebook nebo tablet. Zbytek probíhá elektronicky pomocí internetu a sociálních sítí.

ich_vizualizace4

Podle potřeby si vyberete místo k práci. Několik nezbytností máte v pojízdném kontejneru, který si můžete vzít s sebou. Posuvné závěsy umožňují variabilně přizpůsobit velikost vašeho pracovního místa. „Chcete být sami? Můžete! Chcete sdílet čas a energii se svými spolupracovníky? Můžete! Záleží na vás.“ Když potřebujete najít svého kolegu, napíšete mu na Facebooku a můžete se s ním sejít. Je libo grass zóna  a nebo si radši dáte kávu v lounge zóně?

ich_koncept01

Pracovní prostor je rozdělen mřížkou a ta dále na jednotlivé pracovní zóny. Posuvné závěsy poskytují variabilitu a zajišťují soukromí a zároveň i dostatek transparentnosti. Vše je protkáno sítí elektřiny pro potřeby zaměstnanců.

ich_koncept03

V lounge zóně se můžete ponořit do křesla i do své práce zároveň. V meeting zóně se setkáte s klientem nebo s kolegou a proberete vše potřebné. Když chcete svou práci prezentovat ostatním, je tady session zóna. Když vás den unaví, novou energii naberete v rest zóně. Pohodlí a sdílený prostor s ostatními kolegy naleznete v grass zóně.

V této kanceláři si můžete svobodně vybrat jak pracovat, jaké prostředí bude kolem vás a kolik soukromí budete během práce mít. Všechno záleží na vás. Lounge zóna, grass zóna, rest zóna, session zóna i meeting zóna jsou pro vás připraveny.

ich_publish01

ich_publish02

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s