Továrník, továrna, město a palma

Zadání: Palmovka – soutěž pro umělce

Zadáním soutěže je vypracování výtvarného objektu umístěného ve vstupním lobby areálu Palmovka Jihlava.

Plošné rozměry stěny jsou 3,5 x 7 metrů.  Na této zdi se může objevit libovolný výtvarný motiv, pohyblivý objekt, projekce, zkrátka cokoliv. Koncepce zadání uvažuje o umění jako součásti moderní architektury. Fantazii se meze nekladou.

Kde: vstupní lobby areálu Palmovka Jihlava

palmovka_interier

„Asi před rokem jsme začali pracovat na projektu rekonstrukce továrníkovy vily a přilehlé výrobní haly. Díky parádnímu investorovi Márovi a jeho velikému tahu na branku vše utíká mílovými kroky. Realizace by měla být dokončena letos na jaře 2013, tak se těšíme…“

Mjölk architekti

Kdy: 2013

Výtvarný objekt chápaný jako plnohodnotná součást interiéru by se neměl omezovat pouze na sebe a neměl by přehnaně prosazovat svou individualitu. Měl by se s otevřenýma očima dívat kolem sebe a snažit se své okolí co nejvíce vstřebávat a snažit se jím inspirovat.

Tento postup zároveň naplňuje myšlenku – ideu unikátního díla, které bude jistým zážitkem pro návštěvníky i zaměstnance a zároveň jim něco prozradí a ukáže.

palmovka_heslo

Výtvarný objekt pro vstupní prostory areálu Palmovka se snaží navázat na tradici hrdých a patriotických „továrníků“, kteří si uvědomovali důležitost a význam města, ve kterém žijí a podnikají.

palmovka_portfolio_12

Lineární mřížka spojuje obrazy „továrny a továrníka“, historickou fotografii Jihlavy (Náměstí císaře Františka Josefa) a grafické vyobrazení palmy jako přímou citaci názvu místa. Svým spojením se zároveň snaží poukázat na důležitost propojení jednotlivostí („továrna“, „továrník“, město, místo) pro správné fungování celého organismu.

palmovka_portfolio_13

Výslednou grafiku je možné jednoduše aplikovat jako velkoplošnou tapetu. Vznikne tak harmonický hybrid stěny a obrazu, který si uchová svou osobnost, ale zároveň nebude přehnaně invazivní směrem do interiéru.

palmovka_grafika

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s