FoodCave

Zadání: gourmanization of the space

Taste in architecture is like the taste of food.

Smell, color, taste — this feelings akin the feeling of optic nerves. Pleasure one experiences at the sight of appetizing building is comparable to dinner at a nice restaurant, and the more simple and unassuming ingredients are surprise us the more as a delicious in general could have been built. The pleasure of the experiment: combine salt with spicy at the architectural kitchen… Environment is saturated or nourishing. Architecture, that forcing to applaud to chief. Architecture as a compliment from the chief. The image of the food in the architecture and design of food.

Kde: centra rušných velkoměst

food_vizualizace1

Kdy: 2013

Veřejný prostor je dnes předmětem mnoha bouřlivých diskuzí. Architektonická scéna vede zapálené diskuze o jeho kvalitě, možnostech a budoucnosti. Někteří kritizují, že je požírán automobilovou dopravou, jiní tvrdí, že byl zprivatizován a že jednotlivec v něm dnes nemá to správné místo. Koncepční projekt FoodCave se snaží poukázat na jeden z problémů veřejného prostoru a nabídnout jedno řešení pro veřejný prostor na téma Architecture – Food.

Není pochyb, že dynamika měst ve 21. století je nesrovnatelná s městy v minulosti. Společnost se proměnila a uznává úplně jiné hodnoty než před několika lety. Ruch ulic stále větších světových velkoměst dnes řídí všudypřítomný spěch ve formě pěších lidí i automobilů. Jedinec se stále více stává pouhou jednotkou v davu a právě to chce řešit projekt FoodCave.

food_vizualizace6

Člověk v davu mnoha lidí a řevu automobilů ztrácí svou osobnost, klid a energii. Je jedincem v obrovské skupině kolemjdoucích, a i když si sedne na lavičku, těžko se může cítit pohodlně. Je ztracen. Potřeboval by trochu klidu, trochu prostoru jen pro sebe, aby mohl vydechnout, aby si mohl sníst svačinu, aby si mohl promluvit se svou milou. Potřebuje zakotvit a FoodCave mu může pomoci.

Obsahem je FoodCave, malý přístřešek v ruchu velkoměsta, jeskyně s aspoň trochou klidu na jídlo a myšlenky.

Forma FoodCave následuje obsah. Oblá ulita se snaží tvarově doslovně evokovat jeskyni. Betonová skořápka stíní město a navozuje pocit syrové ochrany. Vnitřní dřevěná skořápka poskytuje klid a „teplo domova“. Symbolický komín přináší do interiéru trochu čistého nebe a zároveň je jasným majákem, stožárem ve víru velkoměsta – „Zde se můžete zachránit!“

food_axon

Utečte před vřavou velkoměsta, najděte klid, pozvěte svou milou na oběd. Schovejte se, odpočiňte si, najezte se, nadechněte se, otevřete oči, zavřete oči. Můžete udělat cokoliv. Uvnitř FoodCave je skoro všechno dovoleno.

food_poster

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s